Zajímavé odkazy


Internet obsahuje nepřeberné množství webů a aplikací užitečných jak pro práci, tak i pro zábavu. Jak je ale najít v té záplavě milionů internetových adres? Nebojte, když narazíme na něco zajímavého, nezapomeneme vás na to upozornit.

 

 


[ad#obsah]

 

Dnes se podíváme spíše na zábavné odkazy. Pokusíme se převést text na mluvenou řeč a vytvoříme si policejní portrét pachatele.

 

Mluvící přáníčko

Na adrese www.acapela.tv si nejdříve vyberete postavičku rybu, králíčka, strýčka, ptáčka nebo jiné postavičky. Napíšete vlastní text, který bude tato postavička říkat a zvolíte hloubku hlasu. Velkou výhodou oproti mnohým jiným podobným projektům je možnost volby českého jazyka (czech). Srozumitelnost mluvené řeči je více než dobrá.
Vygenerovaný odkaz na vámi vytvořené povídání pak můžete pohodlně poslat přátelům.

 

Mluvící hlava

U mluvících aplikací ještě chvíli zůstaneme. Tentokráte však nemusíme chodit do zahraničí a nepůjde jen o pouhou ptákovinku. Na adrese musslap.zcu.cz/cs/ukazky si můžete vyzkoušet výsledky vědecké činnosti katedry kybernetiky Západočeské univerzity v Plzni. Po zadání textu si stáhnete video s vygenerovanou 3D hlavou, které převádí text do mluvené řeči a to včetně odpovídající artikulace.
Zpracování probíhá na serveru a je z výkonových důvodů omezeno na cca 20 sekund procesorového času. Ukázky slouží pouze k testovacímu účelu. Jiné použití není dovoleno.

 

Pátrací policejní portrét

Kdo při sledování kriminálky nikdy nezatoužil vyzkoušet si vytvoření policejního identikitu. Takovíto nástroj najdete na http://flashface.ctapt.de. Přesně jako svědek ve filmu vybíráte vlasy, oči, brýle, nos, vousy, knír, rty, … a skládáte tak nejvěrnější podobu daného obličeje.

 


Napsat komentář