Brigády pro studenty


Brigády pro studenty

Denně přinášíme výpis aktuálních brigád (nejen) pro studenty od mnoha zaměstnavatelů a pracovních agentur. Rychlí způsob, jak si najít dobře placenou brigádu.
Jako brigádu lze považovat i práci z domu nebo vycestování za prací do zahraničí.

 

Brigády pro studenty


[iframe http://www.joblist.cz/exp/brigtab.php 100% 25000]

Informace o hledání studentských brigád

Přinášíme rady z oblasti hledání brigád. Dozvíte se, kde a jak je možno brigády hledat. Poradíme vám se zákony týkajícími se pracovních poměrů. Vysvětlíme specifika letních brigád a poradíme vám, na co si dát pozor při hledání brigády v zahraničí.

 

 

Brigády pro studenty

Naší snahou je přinést Vám, ve spolupráci s Joblist.cz, na jedno místo co nejvíce brigád pro studenty.

Naleznete zde i letní brigády pro studenty. Bohužel zatím nenabízíme studentské brigády v zahraničí.

 

 

Brigáda

Brigády jsou určitý specifický typ drobné výpomocné práce, která nemá povahu dlouhodobé systematické činnosti, může se jednat i o nesystematickou pracovní činnost vykonávanou svépomocným způsobem. Jedná se o práce, kterou mohou být vykonávány jako dobrovolná výpomoc prováděná zdarma nebo jen za symbolickou odměnu (dobrovolná brigáda) nebo i za mzdu (placená brigáda). V minulosti se často jednalo o nějakou činnost sezónní nebo nárazové povahy – například práce při sklizni zemědělských plodin (bramborová brigáda, chmelová brigáda, brigáda při žních, sběr mandelinky bramborové) nebo výsadbě lesních stromků prováděné po rozsáhlých lesních kalamitách apod.

V současnosti je často brigáda chápána jako druh vedlejšího přivýdělku, který je rozšířený většinou mezi studenty. Většinou jde o prodeje všeho druhu, manuální a výpomocné práce, hostesky, reklamní a propagační kampaně atp.

Podle Zákoníku práce je možno pracovat až od 15tého roku života a navíc po ukončení základní školní docházky.

Od 15ti do 18ti let brigádníci s ukončenou ZŠ mohou pracovat pouze 40 hod. týdně a to celkem u všech zaměstnavatelů s maximální 8mi hodinovou denní dobou. Brigádník mladší 18ti let nesmí pracovat v noci, dělat přesčasy (nad 8 hod.) a nesmí vykonávat práci v rizikových provozech.

 

 

Letní brigády

Nejčastěji hledají studenti letní brigády. V létě mají prázdniny a tudíž dostatek času, aby si něco přivydělali.

S létem také přichází mnoho sezónních prací: stavebnictví, koupaliště, prodej zmrzliny, sklízení úrody, práce v sadech, práce v oblasti rekreace a turismu a mnohé další.
V neposlední řadě odjíždějí v létě zaměstnanci na dovolenou a nahrazováni bývají právě brigádníky.

S hledáním letní brigády neotálejte. Již koncem školního roku bývají brigády zamluveny. Většina studentů si chce začátkem prázdnin přivydělat a ve druhém měsíci si uspořené peníze užít.

 

 

Dohoda o provedení práce

Dohoda o provedení práce se sjednává ústně či písemně, stejně lze řešit i výpověď. Většinou jde o vypracování nějakého konkrétního úkolu. Pro jednoho zaměstnavatele můžete na DPP odpracovat maximálně 150 hodin za rok. Oproti pracovnímu poměru také neodvádíte sociální a zdravotní pojištění, tím pádem pak nemáte nárok na nemocenské dávky.

 

 

Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o pracovní činnosti musí být uzavřena písemně. Uzavřít ji můžete nejdéle na 12 měsíců. Pracujete-li na DPČ, platíte zdravotní a sociální pojištění a máte tedy nárok na výplatu dávek v nemoci. Pojištění neodvádíte jen v případě, máte-li měsíční mzdu pod 400 Kč. Odpracovat na DPČ pak můžete (v týdenním průměru) maximálně polovinu standardní pracovní doby (nesmí to tedy být více než 20 hodin). Po dobu 3 měsíců v roce je pak možné pracovat v rámci DPČ na plný úvazek (např. po dobu prázdnin).

 

 

Brigády pro studenty:

Rozsáhlý katalog nejen studentských brigád nejen od personálních agentur (Sodat, JOBS EU, JOB-centrum, Agentura STUDENT, doučování.cz, …).

 

 

Brigády pro studenty z lokalit

Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Zlín, Brigády pro studenty Středočeský kraj (Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram, Rakovník, Jihočeský kraj, České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Strakonice, Tábor), Brigády pro studenty Západočeský kraj (Domažlice, Cheb, Karlovy Vary, Klatovy, Plzeň-jih, Plzeň-město, Plzeň-sever, Rokycany, Sokolov, Tachov), Brigády pro studenty Severočeský kraj (Česká Lípa, Děčín, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Liberec, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem), Brigády pro studenty Východočeský kraj (Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Svitavy, Trutnov, Ústí nad Orlicí), Brigády pro studenty Jihomoravský kraj (Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Zlín, Hodonín, Jihlava, Kroměříž, Prostějov, Třebíč, Uherské Hradiště, Vyškov, Znojmo, Žďár nad Sázavou), Brigády pro studenty Severomoravský kraj (Bruntál, Frýdek-Místek, Jeseník, Karviná, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Přerov, Šumperk, Vsetín) , … a z mnohých dalších.

Brigády pro studenty