Majáles 2010


S blížícím se jarem se neodvratně blíží i největší studentský festival. Všem již zajisté v hlavě naskočí slovíčko MAJÁLES. Protože student, který jej nezná, jakoby nestudoval. Již tradičně na obvyklých místech za studentské ceny pestrý a lákavý program. Májové candrbálky si pak můžete užívat v Hradci Králové 23.4., v Plzni téhož dne a navíc i den následující, v Praze se bude slavit 30.4. a Brno bude pařit 7.5. Na letošní „hedlajnery“ se můžete těšit již dnes a pro jistotu si obstarat lístek s předstihem. Určitě se vyplatí držet lupen v hrsti ještě do 31.3. a chytit tak první cenovou vlnu.

 

[ad#obsah]

 

Kdo nestihne, zoufat nemusí. Později za lístek zaplatí v přepočtu asi o jedno pivo navíc, což je snesitelné, protože jedno pivo jako dárek je nachystáno pro všechny členy Majáles klubu. Věrným Majálesu se můžete stát na webu www.majales.cz a po účastech na třech ročnících vás již po celý život budou na Majálesu čekat tři piva zdarma. A kdo koupí lístek dnes a stane se členem klubu, vyhrává na plné čáře – nejlevnější lístek a pivo k tomu!

 

KDO bude hrát a zpívat?

A kdo vám tento rok k pivu zapěje? KRYŠTOF, MONKEY BUSSINES, SUPPORT LESBIENS, MIG 21,VYPSANÁ FIXA, XINDL X a další. V každém městě trochu jiná sestava. Spojuje ji ale to, že se jedná o jedny z nejlepších českých kapel, bez nichž žádný open air není to pravé. Začíná se již brzy odpoledne, takže času do půlnoci bude dost.
A samozřejmě. My víme. Majáles není jenom o hudbě.

 

Král získá čest a slávu, ale i skvělé ceny
Majáles bez svého Krále je jako zima bez sněhu. Kandidátem může být kdokoli lehce extrovertní povahy, kdo se nebojí lidem něco ukázat, sdělit a pobavit je. Náročné? Jak pro koho. Na vítězného krále myslíme i finančně, proto motivací může být odměna v podobě pěti tisíc korun, cool binární hodinky The One, bečka piva či zástupy fanynek pod okny koleje. Prostřednictvím kandidátů na Krále ale mohou zaznít i vážná témata, která trápí studenty v Čechách. „Já jsem ve svém programu upozorňoval na otřesný stav budov Karlovy univerzity a neexistenci kampusu,“ vzpomíná Kampusák alias Martin Palán a dodává: „A dnes UK připravuje ideovou soutěž o dalším rozvoji univerzity, což je významný posun.“ Kandidáti na Krále Majálesu by si měli pospíšit a napsat svoje vize organizátorům Majálesu.

 

A dále?
Kromě hudby a Krále je toho nachystáno ještě mnohem více. Zazevlovat můžete na doprovodném programu, soutěžích a performance, které chystají studentské spolky. Může se přidat i ten váš!

 

Kdy to propukne?
Hradec Králové – 23.4. 2010
Plzeň – 23.-24.3.2010
Praha – 30.4. 2010
Brno – 7.5. 2010

 

Jednotlivé Majálesy proběhnou vždy v pátek, což je super, protože další den je sobota a tak můžete pařit o sto šest.

 


Napsat komentář